• Index
  •  » Różne
  •  » Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

#1 2010-04-10 14:58:36

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#2 2010-04-10 18:57:59

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

fakt nie ciekawa sytuacja dla naszego narodu
najważniejsi ludzie zginęli. Ehh... moje zdanie jest takie:
po pierwsze: zaproszenie do Katynia dostał oficjalnie Tusk, wiec po co Kaczynski wtykał tam nos? Nie był zaproszony- szkoda, mówi sie trudno ale oczywiscie jak to w naszej władzy kochanej jest, musiał pokazać swoje ja zabierając całą śmietankę. No i pokazał jaki to jest.
Po drugie: czemu nie lecieli osobnymi samolotami, tylko wszyscy w jednym za przeproszeniem szmelcu?
Po co tam leciał prezes banku narodowego? Albo kurcze prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego? No kurcze, dobra mógł wziąć ze sobą nie wiem no tych generałów i tam Bóg wie kogo jeszcze ale bez przesady, aby ciągnąc za sobą większość głów państwa. Jeszcze brakowało tam Tuska i trzech ataków terrorystów na Warszawe.

Brak mi słów na ta bezmyślność ale jako patriotka ubolewam nad stratą. Teraz będzie wielkie zamieszanie. Muszą w koncu zastąpic tamtych.
Zreszta, to co sie stało było dosłowna katastrofą. Katyń to jednak jest miejsce śmierci milionów ale nikt nie pomyślał, ze zbierze swoje żniwo 70 lat później. Nawet swojemu najgorszemu wrogowi nie życzę takiej śmierci i naprawdę boję sie pomyśleć co oni przeżywali na pokładzie.

[*] Składam hołd ofiarą, niestety nic wiecej już nie zrobimy [*]

Offline

 

#3 2010-04-10 20:48:58

 Sesshoneru

Pisarz

Skąd: Nightmare
Zarejestrowany: 2010-03-30
Posty: 104
Punktów :   
Rasa: nieumarły

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Mi w ogóle trudno o tym mówić. Próbuję wczuć się w osobę, która w ostatniej chwili zrezygnowała... i żyje.


"Kiedy musisz zabić człowieka, bycie miłym nic nie kosztuje."
http://fc02.deviantart.net/fs45/f/2009/127/6/0/Ninja_vs_Pirate_by_CookiemagiK.gif

Offline

 

#4 2010-04-10 20:53:58

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

| tymi milionami to raczej przesadziłaś.
A z tego co mi wiadomo, to Tusk pojechał do Katynia już wcześniej. I jak by nie patrzeć, wypadało, żeby prezydent Polski znalazł się na takich ważnych uroczystościach.
Rzeczywiście, to nie było zbyt mądre posunięcie, żeby tak ważne osoby leciały jednych samolotem. Samolot miał już swoje lata (latał już z 40 lat), był plan jego wymiany na nowy, ale ludzie twierdzili, że to jest niepotrzebne, uzasadniając to wyrzucaniem pieniędzy na wygody dla rządu.
A rzeczywiście szkoda tylu osób. Zginęli przecież nie tylko politycy, ale także księża, generałowie oraz ekipa samolotu i tłumacz rosyjskiego. Zawsze szkoda ludzi.
Na szczęście jako taki plan awaryjny w konstytucji jest i teraz władzę przejął Bronisław Komorowski, odbędą się także przyspieszone wybory.

Jak rano mama mi powiedziała, że nie mamy prezydenta to taka zgacha mnie chwyciła - czy dziś nie ma przypadkiem prima aprilis... Ale nie.

Niech zmarli spoczywają w pokoju.


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#5 2010-04-10 21:10:57

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

moze i przesadziłam ale jestem troche sfrustrowana tą głupota. Nic więcej.
Fakt, ludzi szkoda. Nie wiem czemu ale najbardziej zabolała mnie jednak śmierć dowódców polskiej armii. Nie mam pojęcia dlaczego ale mam jakiś tam żal.
Co do prezydenta... nie lubiłam go ale okazuje mu szacunek jako dla zmarłego i przedstawiciela naszego kraju.

Co do szoku, fakt również go doznałam. Wtedy akurat sprzatałam klatkę schodową i mama włączyła TV. Nie mogłam uwierzyć, ze nasz prezydent nie żyje. Przez dobre pietnaście minut gapiłam sie z szerokimi oczyma na ekran a mój komentarz był tylko taki: O rzesz w mordę. Nic wiecej nie powiedziałam no a potem zaczęłam o tym myśleć i doszłam to wniosków, które przedstawiłam wyżej.

ale ludzi zawsze będzie szkoda.

Offline

 

#6 2010-04-10 21:30:17

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Ciekawa jestem teraz, co by się działo, gdyby zmarł tam jeszcze marszałek sejmu, Komorowski - który teraz przejął funkcję prezydencką. Powstałaby anarchia najpewniej...
A tragedia dla kraju niesamowita jest...


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#7 2010-04-10 21:40:30

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

na skale światową.
Zacytuję teraz człowieka, który wypowiedział się na ten temat tak: " Polacy chcieli aby świat usłyszał o Katyniu. Niestety nie z takim skutkiem."
Ktoś z kolei mówił o nowym Katyniu. Cóż, ironia losu. Wpierw zabijano tam elitę Polski: nauczyciele, oficerowie, generałowie i inni ludzie wykształceni, którzy mieli wpływ na społeczeństwo. Po 70 latach zginęły kolejne, ważne dla nas osobistości.

Offline

 

#8 2010-04-10 21:44:04

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Racja, jak to na demotywatorach było :,,Katyń - miejsce przeklęte." Ale rzeczywiście, ta tragedia mogła zwrócić uwagę świata na miejsce zbrodni katyńskiej. Wątpię, żeby wcześniej ktoś się tym interesował tak bardzo. A teraz? Kondolencje płyną z całego świata.


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#9 2010-04-10 21:47:21

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Fakt.
Oświadczenie Hillary Clinton, sekretarz stanu USA (za "Newsweekiem"): Naród polski przeszedł zbyt wiele cierpień, ale zawsze wykazywał niezłomność i zdecydowanie wobec przeciwności losu. Wiem, że zjednoczy się w solidarności, by opłakiwać tę stratę. Moje myśli i modlitwy kierują się dziś ku narodowi polskiemu

źródło: www.pardon.pl

grunt to nie poddawać się.

Offline

 

#10 2010-04-11 13:24:30

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Mój wuja, były wojskowy, jest załamany sytuacją. W samolocie zginęło wielu jego znajomych (tych z wojska znał wszystkich). Wiele osób mieszkało w Rembertowie (dzielnica mojego wuja) - zginął ksiądz - proboszcz kościoła wojskowego, do którego wuja (i jego rodzina) chodzili. I jeszcze ojciec koleżanki mojej kuzynki.
Gdyby wuja został jeszcze jakiś czas w wojsku, to mógłby być generałem i kto wie - może poleciałby nawet tym samolotem....


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#11 2010-04-11 16:17:58

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Miał niejakie szczęście, jak ci którzy nie lecieli a mogli bo np. oddali miejsce komuś innemu albo się spóźnili.
a ten wuja to jest z tej rodziny u której byłaś na świętach?

Offline

 

#12 2010-04-11 16:23:24

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

tak, to jest ten sam. Teraz chodzi trochę podłamany, bo to dla niego też osobista tragedia... Stracić tylu znajomych? Dla mnie masakra.
Naprawdę szkoda tylu istnień ludzkich. Katyń to jednak miejsce przeklęte (rozbili się niedaleko Smoleńska, ale w drodze do Katynia)

Ostatnio edytowany przez April (2010-04-11 16:29:09)


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 

#13 2010-04-11 16:36:53

 Amber

Junior Moderator

11732578
Skąd: Inna Planeta xD
Zarejestrowany: 2009-10-02
Posty: 1197
Punktów :   
Rasa: Człowiek
WWW

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

tak wiem o tym. Sama już wspomniałam o tym nie jeden raz, ze to miejsce jest przeklęte. Ehh.... szkoda gadać.

Offline

 

#14 2010-04-11 20:25:10

 Aine

Pan i Władca

Skąd: z Wielkopolski
Zarejestrowany: 2009-10-01
Posty: 877
Punktów :   
Rasa: śnieżny elf
WWW

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Nie wiem, co mam napisać. Może na sam początek to, że w nocy przed samą katastrofą śnił mi się samolot z narysowanym czarnym krzyżem na skrzydle.
Omen.
Jak przeczytałam o tym wypadku... to słabo mi się zrobiło.
Polska przecież już tyle przeżyła, teraz jeszcze to...


And one day we will find a way towards this distant golden age
The cries of war will sound the day
We stand before the dawn of a new world

Offline

 

#15 2010-04-19 17:47:21

April

Picasso

13196376
Skąd: znienacka.
Zarejestrowany: 2009-10-04
Posty: 970
Punktów :   
Rasa: człowiek

Re: Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

http://www.youtube.com/watch?v=Z9WEFQNqBMM
W necie krąży filmik, teraz mi się o nim przypomniało i wstawiam. Link wyżej.
Pokazuje on pierwsze minuty po katastrofie samolotu prezydenckiego. Nakręcony przez rosyjskiego amatora - jakość nie jest dobra.
Analizowałam film z bratem przez ponad 1,5 godziny. Widać na nim różne rzeczy. I słychać. Chociażby strzały (4). W 11 sekundzie widać między drzewami ludzi. Pewnie gapiów. I oczywiście krzyczących rusków.
Nie mówię zaraz, że to zamach. Chociaż za dużo jest tu przypadków. Dlaczego mgły nie było jak lądowały inne samoloty wcześniej? I dlaczego na filmie nie widać mgły, która mogłaby przeszkadzać. Nie mówię, że nie ma mgły, ale jest jej zbyt mało... I dlaczego ruskie wymieniały kilka godzin później żarówki w lampach, które miały nakierować na lotnisko? Dlaczego na kilka godzin wzięli czarną skrzynkę? Dlaczego!!??


http://i51.tinypic.com/sy9qtg.jpg
Witajcie znowu
Dla forum : ożyj!

Offline

 
  • Index
  •  » Różne
  •  » Katastrofa lotnicza. Co o tym sądzicie?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.godsmack.pun.pl www.tibia11.pun.pl www.motoon.pun.pl www.bractwothralla.pun.pl www.lolzone.pun.pl